Değerli Yargı Çalışanları, www.guncelders.com faaliyetlerine ilk olarak Adalet Bakanlığı personellerine yönelik yapılan görevde yükselme sınavlarına hazırlanan adaylar için çevrimiçi ortamda hizmet vererek başlamış, sizlerin ilgi ve beğenileri sonucunda çalışma alanını genişleterek birçok kamu kurum ve kuruluşunun düzenlediği sınavlarda da çalışmalar yaparak hizmetlerini sürdürmüştür.

 

Sizlerden gelen yoğun talepler doğrultusunda görevde yükselme sınavlarında edindiğimiz tecrübeleri basılı materyaller ile de hizmetinize sunmak için Güncel Ders Yayınları’nı kurduk.

 

Çevrimiçi ortamda ilk kez yargı çalışanlarına hizmet verdiğimiz gibi Güncel Ders Yayınları’nın yayımlamış olduğu ilk kitap olan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü Konu Anlatımlı Soru Bankası’nı 2020 yılında beğenilerinize sunduk ve kısa sürede tükendi. Sınav sonrası çok sayıda birebir aynı sorular kitabımızda yer almaktaydı. Yeni sınav için tekrardan kitabımızı hazırlarken geçmiş sınavlarda sorulan soruları titizlikle yeniden inceledik, sorulara dair istatistikleri belirleyip sıklıkla soru sorulan bölümlere ayrıca değinmeye çalıştık. Soruları geçmiş yıllarda çıkan soru formatlarına uygun hazırladık. Şöyle ki, sınavda karşınıza çıkan sorularda kullanılan fonttan, yazıların kalınlığı ve inceliğine varana kadar aynı formu korumaya çalıştık.

 

Ayrıca sizler için 2015-2016-2017-2020 tarihlerinde Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavlarında çıkmış sınav sorularını, madde madde ayırarak son yıllara ait sınav istatistiklerini derledik. Bu istatistikler sayesinde hangi tarihte hangi konudan ve mevzuatın hangi maddesinden kaç tane soru sorulduğunu görebilecek çalışmalarınızı istatistiklere göre yönlendirebileceksiniz.

 

Bu sınavın genel olarak hukuki mevzuattan oluşması ve mevzuatların da yer yer güncellenmesinden dolayı 1. Baskı için özel bir web sayfası oluşturduk. Basım tarihinden sonra değişen mevzuatlar ve buna bağlı olarak etkilenen soruları tespit ederek bu sayfadan sizlerle paylaşacağız. Guncelders.com ve Güncel Ders Yayınları olarak, Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavı için bugüne kadar hazırlanmış en güncel ve en kapsamlı soru bankası kitabı ile hedeflerinize daha emin adımlarla ilerleyeceğinizden emin olarak tüm adaylarımıza bu sınavda ve tüm yaşamlarında başarılar diliyoruz.  

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR